iç giyim modelleri

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • 29 Ağustos 2013
  • 77 kez görüntülendi.

Diş beyazlatma yöntemleri

Kabartma tozu

Kabartma tozu ya da sodyum bikarbonat, bir suda çözülür natürel mineral kaynağıdır. Çoğunlukla diş macunlarının içerisine ilave edilir. Suda çözündüğünde, kabartma tozu diş minesine nüfuz eder ve koyu kir moleküllerini özgür bırakır.

Kabartma tozu duman, kahve ve öbür faktörlerden meydana gelen diş yüzeylerindeki lekeleri kaldırmada çok etkilidir. Bu yöntem diğerlerine yönelik çok ek olarak az saldırgan natürel bir aşındırıcıdır. Sodyum bikarbonat çok tüketimi da diş minesine kayıp verebilir. Bu yüzden yalnızca haftada bir defa kabartma tozu ile dişlerinizi fırçalayın.

Çilek

İstediğiniz benzeri çilek yiyin zira çilek dişlerinizi beyazlatır ve parlak bir gülümseme yaratır. Çilek, maleik asit olarak bilinen ve pekçok meyvede yer alan, diş temizliği ürünlerinde kullanılan bir ağartma maddesine sahiptir.

Maleik asit, kahve, şarap ve dumanın sebep olduğu kir çözücü olarak çok faydalı sıkıştırıcı özelliklere sahip meydana gelen bir kristal, renksiz bir bileşiktir. Bu madde diş yüzeyindeki nitelik değişikliğini kaldırır ve kahverengi lekeleri azaltan natürel bir temizleyicidir. Bu madde çilekte yeteri kadar miktarda vardır.

Çıtır meyve ve sebzeler

Ham ve gevrek meyve ve sebzeler, diş minesine kayıp vermeden, temizlik ve kir çıkarıcı olarak iş görebilen natürel diş fırçalarıdır. Kıtır ve gevrek bir elma, havuç, kereviz, fasulye ve karnabahar benzeri sebzeler, selüloz ve bakterileri ortadan kaldıran natürel aşındırıcı lif içerirler.

Eğer yaban mersini, kahve, kızılcık ya da üzüm suyu tüketirseniz, sonrasında bir elma yemeği alışkanlık haline kazancın. Kıtır meyve ve sebzeler yalnızca dişler için değil, bütün vücudunuz için çok sağlıklıdır. Sizin bildiğiniz diğer natürel yollar varsa, lütfen aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşın.

Bir önceki yazımız olan Balığın Bayat Olduğu Nasıl Anlaşılır ? başlıklı makalemizde balığın bayat olduğu nasıl anlaşılır, balık bayat mı ve balık bayat olduğu nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ